4

Doczepianie włosów – porady

Piękne włosy to marzenie każdej kobiety. Dobrze dobrana fryzura potrafi diametralnie zmienić wygląd, zwiększyć jego atrakcyjność i tym samym podnieść własne samopoczucie. Z tego powodu wielka popularnością cieszą się od lat rozmaite zabiegi fryzjerskie, a wśród nich – przedłużanie włosów.

Doczepiane włosy przez niektórych uważane są za synonim sztuczności i próżności. Na szczęście opinia ta z biegiem czasu staje się coraz rzadsza, za to chętnych na to rozwiązanie przybywa. Przedłużanie świetnie sprawdza się w przypadku osób, które nie mają naturalnie gęstych włosów – objętość fryzury znacznie się poprawia. Dodatkowo, co bardzo istotne, rodzaje i kolory włosów doczepianych możemy dobrać wedle własnych potrzeb i preferencji. Pod tym względem rynek oferuje naprawdę szeroki wybór. Nie dajmy się tu jednak ponieść za fantazji i pamiętajmy, że kolory doczepianych włosów, na które się zdecydujemy, nie powinny odbiegać od tego, co mamy na głowie, chyba ze chcemy uzyskać komiczny, groteskowy efekt, nie mający nic wspólnego z naturalnością ani estetycznym wyglądem.

Jaka są ceny włosów doczepianych?

Wszystko zależy tu od sposobu i rodzaju wykonywanego zabiegu. Zwykle są to kwoty rzędu od kilkuset do tysiąca złotych, choć bywają również oczywiście wersje droższe. Salony oferują metodę keratynową (pasma włosów zgrzewa się ciepłem w wysokości 170 stopni Celsjusza), ultradźwiękową (nowoczesne wykorzystanie fal energetycznych) czy mikro ringową (zastosowanie maleńkich obręczy). Każda z nich ma oczywiście inną cenę, kwoty różnią się też w zależności od salonu, jego wyposażenia, jakości wykonywanych usług czy po prostu renomy danego miejsca. Warto więc wcześniej sprawdzić opinię i porównać cennik. Ceny włosów możemy zobaczyć na stronie https://ohlovehair.pl/

Jest jednak metoda doczepiania, która nie wymaga udziału fryzjera ani wizyty w salonie. Mowa o bardzo popularnych dziś włosach clip in. Technika ta polega na przymocowaniu za pomocą klipsów taśm z włosami i jest na tyle prosta, że każdy, przy odrobinie chęci i wprawy, może wykonać ją sam. Warto tu podkreślić zalety tego rozwiązania. Poza niskim kosztem (nie wydajemy pieniędzy na drogi zabieg u profesjonalisty) przede wszystkim nie niszczymy naszych naturalnych włosów. Nie potrzebujemy tu żadnych klejów, nowoczesnych sprzętów, nie stosujemy też wysokich temperatur. Włosy clip in możemy dowolnie spinać (uważając jednak, by nie wydostały się „na zewnątrz” taśmy i klipsy) oraz farbować (zaleca się unikanie stosowania produktów z amoniakiem i utleniaczami). W tym przypadku możemy więc dowolnie zmieniać kolory włosów doczepianych. Trzeba jednak zachować zdrowy rozsądek – włosy te nie regenerują się, więc szybko możemy pogorszyć ich kondycję. Nie powinniśmy mieć problemu z ich zakupem – szczególnie w sklepach internetowych, które oferują szeroki wybór rodzajów, długości i odcieni.  Doczepiane włosy z pewnością poprawić mogą wygląd i wpłynąć na urodę. Warto jednak korzystać z takich zabiegów z umiarem – żeby efekt był zadowalający, powinien być przede wszystkim naturalny. Zbytnia przesada z długością, gęstością czy kolorem może przynieść odwrotny skutek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *