1

Jak krok po kroku powinny wyglądać oględziny auta

W dzisiejszych czasach posiadanie samochodu wcale nie jest kojarzone tak jak kiedyś z zamożnością, czy luksusem. Zdarza się często, iż na jedną rodzinę przypada więcej niż jeden samochód. Lepszy sprzęt i większe natężenie ruchu sprawiają, że jest mnóstwo wypadków i kolizji. W przypadku poważnych zdarzeń auto często nie nadaje się już później do użytku. Jeśli natomiast szkody nie są ogromne to zazwyczaj podejmuje się naprawy takiego auta. Aby na skutek takiego wypadku, czy kolizji otrzymać odszkodowanie konieczny jest prawidłowy przebieg całego procesu. Rozpoczyna się on od czynności takiej jak oględziny auta.

Podczas wizyty rzeczoznawcy warto wykazać się pewną wiedzą.

Przede wszystkim należy jak najlepiej wyeksponować auto. Oczywiście w znacznym stopniu jest to zależne od tego, na ile jest ono sprawne. Możemy je ustawić na wolnej przestrzeni, na podnośniku, czy też na kanale. W tym przypadku chodzi głównie o to, aby rzeczoznawca podczas oględzin miał możliwie największy dostęp do auta. Jeśli wiemy, jak krok po kroku powinny wyglądać oględziny samochodu to wówczas łatwiej jest nam przypilnować, czy wszystko przebiega tak jak powinno. Na pewno warto mieć na uwadze to, czy rzeczoznawca robi zdjęcia każdej usterce, czy wszystko skrupulatnie notuje i dokumentuje. Jest to niezwykle ważne podczas oględzin. Ta dokumentacja jest tak istotna, ponieważ to ona stanowi podstawę do stworzenia w dalszym etapie powypadkowej opinii technicznej. Ta natomiast później stanowi podstawę do wypłacenia odszkodowania.

Możemy do pomocy odzyskania odszkodowania skorzystać ze strony https://odkupodszkodowania.pl/ogledziny-samochodu-po-wypadku-na-co-zwrocic-uwage/.

Nie zaszkodzi też samodzielnie zatroszczyć się o pewne kwestie. Dobrze jest zrobić kilka zdjęć, aby mieć własne dowody w przypadku, gdyby dokumentacja okazała się niepełna, czy też, gdyby ostatecznie przyznane odszkodowanie okazało się za niskie.

Podsumowując

Podsumowując to podczas oględzin taki samochód powinien być obejrzany z niezwykłą dokładnością. Każdy uszkodzony szczegół, element powinien być ujęty na zdjęciu oraz misi być on odnotowany. Te dokumenty, które to zostaną utworzone w czasie oględzin to solidna podstawa do ubiegania się o odszkodowanie.

Warto mieć również świadomość tego, że niektóre usterki, uszkodzenia mogą być widoczne dopiero podczas naprawy, gdy pewne części będą podlegały ocenie przez mechanika. W takiej sytuacji należy niezwłocznie poprosić o ponowne oględziny i dołączenie tego do dokumentacji.

Gdy proces związany z przyznawaniem odszkodowania dobiega końca, lecz jednak nie jesteśmy usatysfakcjonowani wysokością odszkodowania, to jednak warto rozważyć odwołanie. W tym przypadku właśnie pomocne mogą okazać się nam zdjęcia, które zostały zrobione samodzielnie. Warto jednak w przypadku rozpoczęcia procesu odwoławczego skorzystać z pomocy specjalisty do spraw odszkodowań.

Dzięki temu możemy się dowiedzieć, o jaką kwotę faktycznie możemy się ubiegać, a także uzyskać niezależną kalkulację, która rozwieje nasze wątpliwości. Ponadto uzyskamy pomoc oraz wiedzę, jak przebiega taki właśnie proces odwoławczy. Jeśli oczywiście zdecydujemy się na złożenie odwołania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *